Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

LLI-337 Supporting creativity, activity & entrepreneurship of inhabitants from Daugavpils-Zarasai regions’ deprived territories, by using sociocultural measures (Create to remain)

Centre of Culture of Zarasai Municipality together with Culture Department of Daugavpils District Municipality carries out a creative and unique project “Create to remain” which will give the new impulse to deprived territories of Zarasai and Daugavpils regions. It is enough to think that emigration is the only way and small villages of mentioned territory will do nothing but disappear. Culture and creative approach will give some solutions to make people from deprived territories in Zarasai-Daugavpils regions more active, creative, more business and socially oriented and to ultimately to change their mind and to stay in the land they belong. During the project living conditions of inhabitants of deprived territories will be improved and they will become more satisfied with area they live in.
The project will last for 18 months and following activities will be organized:
1. Socializing people from deprived territories of Zarasai and Daugavpils regions via organizing cultural events, providing transportation to take part in activities taking place away from project territory.
2. Creating conditions for creative education and unlocking potential of members of deprived communities via upgrading and equipping social spaces, teaching Lithuanian – Latvian traditional crafts and organizing a lab and workshops of popular arts.
3. Experience exchanging of cultural organizations, government officials, start-up’s, artists and people to share the best practices regarding creative approaches to sell artwork and know-how how cultural organizations can contribute in decreasing level of emigration and create better economic and social conditions in the area. Two conferences will be organized: one in Latvia and one in Lithuania, brochure “Create to remain – creative approach to living in the middle of nowhere” will be published.
This project shows how important creative approach is to the global problems like emigration, unemployment and social exclusion. “Create to remain” means that creativity can try to solve these problems and to help people to act, create, socialize, improve their living conditions, skills and become more satisfied with an area where they live.
For more information please check the websites: https://zkc.lemondeentier.org/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=50&Itemid=168, https://www.daugavpilsnovads.lv/kultura-kategorija/lv-lt-parrobezu-sadarbibas-projekti/, or contact these persons:
Aleksandra Pulokienė (LP, Lithuania), aleksandra.pulokiene@gmail.com, +370 67117179;
Jelena Žukova (PP2, Latvia), jelena.zukova@dnkp.com, +371 25611544.

Social media and contacts:
Phone: +37038551667
E-mail: info@zkc.lt
Website: https://www.zkc.lt/
Address: Vytauto str. 1a/2a, LT-32130, Zarasai, Lithuania

25 June 2019

„Kurk, kad išliktum“ – projektas teikiantis vilties

Zarasų kultūros centras nuo 2018 m. birželio 1 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-337 „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kūrybiškumo, aktyvumo ir verslumo skatinimas, pasitelkiant sociokultūrines priemones. Kurk, kad išliktum“. Visi šie ilgi pavadinimai dažnai suklaidina paprastą žmogų – „Švaistomi Europos pinigai!“, „O kas man iš to?“. Kontraargumentuodama tokioms nuomonėms, projekto vadovė Aleksandra Pulokienė dalinasi dvylikos mėnesių (iš aštuoniolikos) rezultatais, kurių pavyko pasiekti vykdant šį projektą: „Labai džiaugiamės, kad Zarasų rajonas pagaliau turi profesionalią mobilią sceną. Vasaros lauko renginių žiūrovas net nesusimąsto, kiek kainuoja scenos nuoma ir kiti techniniai renginių kaštai, kurie atsieina daugiau nei honorarai profesionaliems atlikėjams ir pramoginių paslaugų tiekėjams. Dabar tikimės, kad galėsime daugiau investuoti į turinį, o ne į techninį renginių aptarnavimą. Taip pat Zarasų kultūros centras įsigijo mobilią garso ir apšvieitimo techniką, lauko baldus, sėkmaišius ir kitas priemones, kurios rajono renginiams suteiks daugiau techninio profesionalumo, patogumo. Nereiks dainuoti ant kultūros namų laiptų.“

Prisimindama projekto veiklas, projekto vadovė dalijosi įspūdžiais: „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad į projekto „Kurk, kad išliktum“ veiklas aktyviai įsitraukė rajono bendruomenė ir, nors projekto tikslinė grupė buvo Avilių, Suvieko ir Turmanto gyventojai, prisidėjo Salako ir kitų kaimelių žmonės, o tai parodo, kad mūsų veiklos nebuvo vien tik „dėl varnelės“. Suorganizavome labai šiltą konferenciją Zarasų ir Daugpilio rajono gyventojams apie tai, kaip geresnes gyvenimo sąlygas galime užtikrinti patys kurdami, mokydamiesi, imdamiesi amatų ir smulkaus verslo. Tris mėnesius mokėmės keramikos amato su charizmatiška eksperte iš Daugpilio Mairita Folkmane, o dalyviams iš Zarasų rajono buvo nemokamai suteikiamas transportas dalyvauti užsiėmimuose. Surengėme tris Šeimos festivalius Aviliuose, Suvieke ir Turmante, norėdami parodyti, kad ne visada šventės masiškumas atspindi jos kokybę ir emocijas, kurias išsineša žiūrovai ir dalyviai. Ir aš pasakoju tik apie Zarasų kultūros centro organizuotas veiklas, o kur dar veiklos Daugpilio rajono pusėje!“.

Projektas jau išeina į finišo tiesiąją, bet rezerve dar liko keletas patrauklių ir naudingų veiklų. Birželio mėnesį startuos pynimo iš vytelių kursai, po to – fotografijos kursai, dj, šviesos ir garso operatorių kursai bei įspūdingas šviesų ir garso šou ant Laukesos ežero, simboliškai jungiančio Zarasų ir Daugpilio rajonus. Laukite tęsinio.

 

Informacija apie projektą:

Projekto trukmė: nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d. (18 mėnesių)

Projekto biudžetas – 227 187,00 Eur

Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas – 193 108,95 Eur

 

Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Read more
25 June 2019

Rajone praūžė Šeimos festivaliai

Gegužė šiais metais mus lepina ne tik šiluma bei saule, bet ir renginių gausa. Zarasų kultūros centras, nelaukdamas kurortinio sezono pradžios, išsikraustė po atviru dangumi ir pirmą kartą Zarasų rajone suorganizavo Šeimų festivalius.

 

Kultūros centro direktorius Aurimas Gudas, pats savo šeimoje augindamas du gražius, aktyvius vaikus, teigia, kad kultūra ir visuotinė gerovė prasideda būtent nuo šeimos, todėl dar planuodamas 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-337 „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kūrybiškumo, aktyvumo ir verslumo skatinimas, pasitelkiant sociokultūrines priemones. Kurk, kad išliktum“ kultūrines veiklas, tiksline renginių auditorija pasirinko būtent Zarasų rajono šeimas: „Buvo smagu stebėti, kaip skirtingai renginių veiklas priima ir į jas įsitraukia Avilių, Suvieko ir Turmanto bendruomenės, ypač vaikai. Vieni nedrąsiai, kiti stačia galva.“

 

Festivalių programose veikė vaikų žaidimų kiemeliai, įvairios bendruomenės darbų parodos, ant projekto „Kurk, kad išliktum“ dėka įsigytos mobilios scenos koncertavo Zarasų miesto bei rajono atlikėjai ir svečiai iš Daugpilio rajono, Latvijos. Šeimoms buvo įtrauktos į edukacinės kulinarinės programos veiklas, o pasistiprinus, visi buvo pakviesti pasišokti ir tiesiog praleisti laiką kartu – vienoje didelėje šeimoje.

 

Keletas akimirkų iš praėjusių festivalių (Nuotraukos Eriko Černovo).

Read more
26 November 2018

Kultūros žmonės nepasiduoda „Zarasų rajone gyventi gera ir bus dar geriau!”

Neseniai liūdnai nuskambėjo žinia, kad Zarasų rajonas užima paskutinę vietą pagal Lietuvos Savivaldybių gerovės indeksą (paskelbė Vilniaus politikos analizės institutas (VPAI). Kultūros žmonės susimąstė, ar tikrai viskas taip blogai? Zarasai – ežerų kraštas, renginių miestas, lietuviškoji Šveicarija, kurortinė teritorija, žvejų rojus, pirmoji Lietuvos kultūros sostinė, šitiek kuriančių, aktyvių žmonių, atsinaujinusi arba atsinaujinanti kultūros infrastruktūra. Tačiau – EKONOMIKA ir DEMOGRAFIJA, tie baisūs žodžiai pakiša koją. Nors ir čia jie nusprendė nepasiduoti. „Kurk, kad išliktum“ – pasakė sau ir sėkmingai įgyvendina projektą, kurio metu siekia prisidėti prie tų dviejų rodiklių pagerinimo.

Birželio 1 d. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras kartu su Daugpilio rajono savivaldybės Kultūros skyriumi pradėjo įgyvendinti 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kurk, kad išliktum“ (angl. Create to remain, pilnas pavadinimas „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kūrybiškumo, aktyvumo ir verslumo skatinimas, pasitelkiant sociokultūrines priemones. Kurk, kad išliktum“ Nr. LLI-337). Kultūros centro vadovas Aurimas Gudas nepraranda vilties: „Zarasų rajonas turi didžiulį potencialą kultūrine prasme. Mes norime pasistengti ir kartu su rajono kultūros darbuotojais pagerinti gyventojų gyvenimo sąlygas tuo, ką sugebame geriausiai – padėdami žmonėms tapti aktyviais, kūrybiškais, versliais ir socialiais“. Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė sako: „Gal ir mažais žingsneliais, bet judėsime į priekį. Projekto metu įsigijome mobilią sceną su įgarsinomo ir apšvietimo įranga, o tai reiškia, kad rajono renginių metu nebereiks koncertuoti ant laiptų, o renginiams skirtas biudžeto lėšas galėsime naudoti renginių turiniui, o ne techniniam aptarnavimui. Ar įsivaizduojate kokius tūkstančius dabar kainuoja scenos nuoma? Taip pat įsigijome lauko skėčių, suolų, stalų, sėdmaišių, žibintų – šio mobilaus rekvizito pagalba galėsime kurti patrauklesnes kaimelių ir miestelių šventes. Žinome, kad rajone yra daug kuriančių žmonių, tačiau jie apie save kuklinasi papasakoti kitiems, savo kūrinius slepia arba dovanoja tik giminaičiams, o juk tai gali būti puikus papildomų lėšų šaltinis. Todėl projekto metu organizuosime mokymus ir tiems, kas jau kuria, kad išmokytumėme juos reklamuoti ir parduoti, ir tiems, kurie dar nekuria, tačiau nori išmokti kokio nors amato ir paversti jį hobiu, padedančiu išlikti dvasiškai ir finansiškai. Į projektą įsitrauks ne mažiau kaip 200 dalyvių“.

Projekto „Kurk, kad išliktum“ metu jau buvo organizuota konferencija, kurios metu Zarasų rajono bendruomenių, patiriančių atskirtį, nariai, kūrėjai, amatininkai, verslo atstovai ir projekto partneriai iš Daugpilio krašto diskutavo kaip kultūros organizacijos gali prisidėti prie geresnių ekonominių ir socialinių sąlygų kūrimo ir atskirties mažinimo. Planuojama, kad 2019 m. bus pilni veiklos: startuos kūrybiniai užsiėmimai (keramika, pynimas iš vytelių, fotografija, DJ-avimas, scenos aptarnavimo darbai šviesos ir garso operatoriams), bus suorganizuoti trys šeimų festivaliai bei įspūdingas šviesų ir garso šou ant vandens rajono teritorijoje. Transportas dalyviams iš Turmanto, Avilių ir Suvieko bus suteiktas nemokamai.

Daugiau informacijos apie projekto veiklas ir apie patį projektą rasite www.zkc.lt tarptautinių projektų skiltyje arba „Create to remain“ paskyroje Facebook tinkle.

 

Informacija apie projektą:

Projekto trukmė: nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d. (18 mėnesių)

Projekto biudžetas – 227 187,00 Eur

Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas – 193 108,95 Eur

Daugiau informacijos rasite čia

 

Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Read more
17 July 2018

Zarasų ir Daugpilio rajonai vienijasi kūrybai, kad išliktų

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras kartu su Daugpilio rajono savivaldybės Kultūros skyriumi vasaros sezoną pradėjo su gaiviais naujo kūrybiško projekto vėjais. „Kurk, kad išliktum“ (“Create to remain”) – tai jo pavadinimas ir pagrindinė idėja. Projekto tikslinė grupė – Zarasų ir Daugpilio rajonų atskirtų teritorijų gyventojai, o tikslas – padėti šiems žmonėms tapti aktyviais, kūrybiškais, versliais ir socialiais, labiau patenkintais savo gyvenamąja vieta.
Birželio 26-27 d. jaukioje ir produktyviam darbui įkvepiančioje sodyboje “Smalvos” (https://www.smalvos.ru/LT/Contacts.html) vyko pirmasis projekto renginys – konferencija „Kaip kultūros organizacijos gali prisidėti prie geresnių ekonominių ir socialinių sąlygų kūrimo atskirtose teritorijose“, kuri subūrė kultūros organizacijų atstovus, startuolius, menininkus ir kitus žmones dalintis gerąja patirtimi, kaip pasitelkiant kūrybinį požiūrį sėkmingiau parduoti savo kuriamus darbus ir kaip kultūros organizacijos gali prisidėti sprendžiant emigracijos problemas ir kuriant geresnes ekonomines ir socialines sąlygas atskirtose teritorijose Zarasų ir Daugpilio rajonuose. Konferencijoje dalyvavo 15 lietuvių ir 15 latvių. Visi jie – Zarasų ir Daugpilio rajonų atskirtų teritorijų gyventojai, siekiantys pagerinti savo gyvenimo kokybę pasitelkdami kūrybines priemones.
Pirmąją dieną dalyviai susipažino su projektu ir jo idėja, dalyvavo kontaktų mugėje, išklausė Zarasų rajone veikiančių amatininkų ir kūrybinių verslininkų sėkmės istorijas, turėjo galimybę “pasimatuoti amatininko kailį” ir sužinoti, ką reiškia imtis amato, jį puoselėti ir juo gyventi. Čia jiems padėjo tą dieną konferencijoje puikiai pasidarbavę lektoriai – Erikas Čypas (Dusetos) ir Erikas Hincas (Panevėžys). Vyko gyvųjų amatų demonstravimas, kontaktų mugė, padėti pamatai Zarasų ir Daugpilio rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kontaktų tinklo sukūrimui. Vakare viską vainikavo tradicinės muzikos vakaras su Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro tradicine kapela “Čir vir vyrai” (vadovas Gintaras Andrijauskas), kuriame konferencijos dalyviai toliau dalinosi savo kūrybinėmis idėjomis, šoko liaudies šokius, susipažino su “Mandolinos akademija”.
Antroji diena prasidėjo labai aktyviai – trenerė Augustė konferencijos dalyviams padovanojo gerą energijos visai dienai užtaisą. Tuo teko įsitikinti vėliau, kai dalyviai ėmėsi kurti projektines idėjas atskirtoms teritorijoms ir jas pristatinėti. “Antras džinsų gyvenimas”, “Talentų mugė”, grandiozinės “Mykolinės” ir daug kitų gerų idėjų, kurių dalis bus panaudota organizuojant būsimus projekto “Create to remain” renginius Zarasų ir Daugpilio rajonuose.
Konferencijos pabaigai – dalyvių komunikacijos tinklo kūrimas. Tikimės, kad šis projektas padės daugiau sužinoti vieniems apie kitus, apie galimybes veikti, kurti ir būti aktyviems, apie kūrybinius verslus ir kultūros organizacijų veiklas.
Siunčiame linkėjimus ir tariame “ačiū” visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems.

 

Read more
More articles

Last updated: 30.09.2020 10:35